top of page

2020 Yılının lider rengi

Güncelleme tarihi: 4 May 2020

Her sene Aralık ayında gelecek senenin trend rengini açıklayan Amerika'lı renk şirketi Pantone Color Institute, 2020’nin rengini Klasik Mavi olarak açıkladı. Dinginlik ve özgüveni yansıtan Klasik Mavi, yeni dönemde sağlam ve güvenilir alt yapı görmeye karşı olan özlem ve isteğimizi yansıtıyor.


Pantone’un Classic Blue sığınak sunarak insan ruhuna barış ve huzur duygusu getiriyor. Konsantrasyona yardımcı olan, Klasik Mavi düşüncelerimizi yeniden merkezler. Yansıtıcı bir mavi ton esnekliğine teşvik eder.

Gökyüzü ve deniz gibi sonsuz güzelliklerin rengi mavi, 2020’de dekorasyonların vazgeçilmez rengi olmaya hazırlanıyor. Sakinleştirici bir etki taşıyan klasik maviyi, yaşam alanlarınıza serinletici, veya uyarıcı bir etki katmak için de uygulayabilirsiniz. Çok farklı birçok materyale, dokuya ve bitim uygulamasına kolaylıkla uygulanabilen PANTONE 19-4052 Klasik Mavi, sizi; gelenekselliği ve zarafeti ve aynı zamanda beklenmedik ölçüde bir cüretkarlığı yansıtarak çok farklı yönlere götüren bir mavidir.


Trend renklerin mimari dünya da ki etkisi moda veya grafik dünyası kadar güçlü olmasa da, tamamlayıcı ürünler de, vurgulanacak mekan yüzeylerin de ya da, ticari mekanların modaya uyumu açısından önem taşıyabiliyor.


Tasarımcılara duyurulur...

İç Mim.Atilla EREN

33 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


Blog

bottom of page